Rodiče si přáli, abych zůstal ve Francii, vysvětlil Mbappé odmítnutí Realu Madrid

Vojtěch Olšr 04. 06. 2021, 13:51

Kylian Mbappé a Real Madrid, to je možná jedno z nejdiskutovanějších spojení ve světových sportovních médiích, přitom se nikdy neuskutečnilo. S blížícím se přestupním oknem spekulace o odchodu francouzského šutéra na Santiago Bernabéu znovu sílí, faktem však zůstává, že navzdory několika šancím rodák z Paříže zatím vždy Bílý balet odmítnul. Jak tomu vlastně bylo v roce 2014?

Rodiče si přáli, abych zůstal ve Francii, vysvětlil Mbappé odmítnutí Realu Madrid

Goal.com

Gigant La Ligy patří mezi nejmovitější evropské kluby, které sázejí výhradně na hráče a talenty nejvyšší kvality. Zájem o Mbappého už od jeho teenagerského věku tedy není ničím výjimečným. Ani lukrativní nabídky ale nepřesvědčily mistra světa z roku 2018 odejít z Francie. První příležitost k tomu přitom měl před sedmi lety, ve svých šestnácti. Na situaci zavzpomínal v rozhovoru pro L'Obs.

rodiče si přáli, abych nastartoval kariéru ve Francii a prošel tady školským systémem. Takže kvůli fotbalu, ale také kvůli vzdělání. Kdybych šel do Španělska, ačkoliv tam tehdy trénoval Zinédine Zidane, stále bych si musel zvykat na novou zemi, kulturu."

Další možnost chytit se lasa ze španělské metropole měl dnes již 22letý hráč po mistrovské sezóně 2016/17 s Monakem. Tehdy ale rovněž zvolil setrvání v zemi galského kohouta, konkrétně přestoupil k neméně bohatému Paris Saint-Germain.

Že by ve svém rozhodování udělal během kariéry Kylian Mbappé někde nějakou chybu, to rozhodně tvrdit nelze, má skvěle našlápnuto k tomu stát se jedním z nejlepších fotbalistů vůbec. Právě nyní však stojí na důležité křižovatce. V červnu 2022 mu končí smlouva s PSG a bude si muset vybírat. Zatím není jasno, zda zvolí prodloužení spolupráce, nebo se odváží zkusit štěstí jinde.

Anketa

Bude Mbappé pokračovat v Paříži, nebo změní působiště?

Zůstane v Paris Saint-Germain

Přestoupí do zahraničí

Zobrazit výsledky

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář