O novém trenérovi Bayernu je rozhodnuto! Funkci převezme Nagelsmann z Lipska

Vojtěch Olšr 27. 04. 2021, 19:13

Teprve před několika týdny pustil Hansi Flick, kouč Bayernu Mnichov, do světa nečekanou zprávu o svém konci u bundesligového mistra. Vedení bavorské gigantu ovšem nelenilo a okamžitě se začalo rozhlížet po alternativách pro příští sezónu. A velmi rychle také nástupce našlo. Z Lipska si totiž přibližně za dva měsíce přetáhne perspektivního stratéga Juliana Nagelsmanna.

O novém trenérovi Bayernu je rozhodnuto! Funkci převezme Nagelsmann z Lipska

DW

O Hansim Flickovi nemůže snad žádný fanoušek Bayernu říci křivého slova. Tým z Allianz Areny přebral polorozpadlý po Niku Kovačovi, navíc zprvu jako prozatímní záskok na post hlavního trenéra. Ve výsledku se z něj ale vyklubal prvotřídní talent a bývalý hráč Die Roten dovedl svůj klub vloni hned k šesti trofejím, především Lize mistrů a Bundeslize.

Letní konec na lavičce mnichovského celku ohlásil zřejmě pod tíhou letošních neúspěchů v domácím poháru a právě Champions League, kterou s týmem obhajoval, přesto s tímto scénářem počítal jen málokdo. Hovoří se mimo jiné o tom, že by mohl odejít k německé reprezentaci, u níž bude končit Joachim Löw, tamní svaz by si jej však těžko mohl dovolit vyplatit ze stávající smlouvy do roku 2023.

Bayern už se však nyní soustředí pouze na budoucnost, protože právě tu teprve 33letý Nagelsmann tělem i duší představuje. Nadějný hráč, jehož kariéru velmi brzy zmařila zranění, s vrcholovým trénováním začal už léta páně 2013, kdy přebral Hoffenheim. A od té doby se jen a jen zlepšuje.

„Julian Nagelsmann reprezentuje novou generaci trenérů. I navzdory nízkému věku už má úctyhodnou kariéru. Věříme, že u nás naváže na své úspěchy z posledních let," vyslovil se prezident Bavorů Herbert Hainer. On a jeho kolegové koneckonců musí Nagelsmannovi nesmírně věřit, když za něj Lipsku vyplatí údajně až 25 miliónů euro, což by byla rekordní částka za přestup trenéra.

Anketa

Uspěje Julian Nagelsmann u kormidla Bayernu Mnichov?

Ano

Ne

Zobrazit výsledky

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář