Ronaldo v Evropské lize, nebo úplně novém klubu? Jaké má Juventus šance na postup do Ligy mistrů, sázkovky už vypisují kurzy na Ronaldův přestup.

Jakub Hronek 15. 05. 2021, 17:06

Cristiano Ronaldo přes týden vstřelil svůj již 100. gól za Starou dámu, přesto to však vypadá, že klub, který je zvyklý s přehledem vyhrávat Serii A, nemusí letos vůbec postoupit do milionářské soutěže. Jaké má Juventus dvě kola před koncem postupové šance do nejprestižnější klubové soutěže? Svůj osud již nemá ve svých rukou a začíná se spekulovat o odchodu největší hvězdy turínského celku.

Ronaldo v Evropské lize, nebo úplně novém klubu? Jaké má Juventus šance na postup do Ligy mistrů, sázkovky už vypisují kurzy na Ronaldův přestup.

as

Italská nejvyšší soutěž jde do úplného finále, do konce ligového ročníku totiž zbývají pouhé dvě kola a při pohledu na tabulku lze soudit, že se stále je na co těšit. Inter Milán může již sezónu dohrát v suchém tričku a největším oporám prodloužit dovolenou, jelikož s předstihem vyhráli Scudetto.

V o poznání těžší situaci se nyní nacházejí čtyři kluby pod Interem Milán, které se mezi sebou budou dělit o tři místa na postup do Ligy mistrů. Skvělou výchozí pozici má nyní Atalanta a AC Milán, oba týmy mají po 75 bodech a k postupu jim oběma stačí vyhrát příští ligové kolo, tým z Bergama odcestuje do Janova, zatímco milánské AC přivítá Cagliari. Ani jeden z inkriminovaných celků by však neměl v boji o milionářskou soutěž zakopnout, v posledním kole je totiž čeká vzájemné měření sil.

Dalším celkem v pořadí je Neapol, která má taktéž osud ve svých rukou, před Juventusem má však pouze jednobodový náskok a tudíž se od ní očekává, že by měla své následující dvě utkání vyhrát, nechce-li si příliš komplikovat život. Na Neapol ještě čeká výjezd do Fiorentiny a domácí utkání s Hellasem Verona.

Nejhůře na tom nyní je Juventus Turín, nejenže na Starou dámu stále čeká zápas s korunovaným mistrem, ale hlavně se musí spoléhat na ztráty soupeřů. Nejreálnější šance na účast v Lize mistrů tak Juventus má v případě, že Neapol ztratí body a turínští již nezakopnou.

Obrovský strach o nepostup do Ligy mistrů, která by pro Juve rozhodně znamenala enormní pokles příjmů, rozvířil debatu o tom, jestli není pravý čas pustit Cristiana Ronalda do jiného klubu.

Ronaldův plat (přes 4 miliony euro týdně) je pro vedení italského giganta zátěží natolik velkou, že by klub musel zvážit nabídky odjinud. Do karet celé situaci rozhodně nehraje ani věk historicky nejlepšího střelce Ligy mistrů, který v únoru oslavil již 36. narozeniny. Celou situaci skautují také sázkové kanceláře, které vypisují kurzy na to, kam se Ronaldo po sezóně vydá, nebo zda zůstane v Itálii.

Ačkoli se Juventus trápí, bookmakeři stále věří nejvíce setrvání CR7 v černobílém dresu a to v kurzu 1.30. Největšími favority v případě přestupu jsou Manchester United (4.50), PSG (6.50) a Ronaldův poslední klub Real Madrid (7.00).

Zbytek týmů zůstává spíše v čistě teoretické rovině, jedná se například o rivala madridského Realu - Barcelonu, na kterou byl vypsán kurz 20.00. Přestup Cristiana Ronalda na katalánské výsluní je však vzhledem k jeho dlouholetému působení v Madridu, téměř vyloučen.

Na své si přijdou také příznivci české kopané, kteří si mohou, spíše z recese, vsadit na Ronaldův přestup do Slavie (2000), Sparty (3000) nebo Viktorky Plzeň (4000).

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář