Rozjetá Sevilla přivítá Dortmund, který na domácí scéně strádá

Vojtěch Olšr Včera, 18:28

Ačkoliv se nám v letošní sezóně evropských pohárů rozmohl trend utkání na neutrálních hřištích, zejména v případě zemí postižených novými mutacemi koronaviru, na sevillské půdě se přeci jen představí místní borci proti hostům z Vestfálska. Papírově by nás měl čekat značně vyrovnaný duel, aktuální naladění však jednoznačně vyznívá pro andaluský celek.

Rozjetá Sevilla přivítá Dortmund, který na domácí scéně strádá

sevillafc.es

Pod taktovkou trenéra Julena Lopeteguiho, který přebral mančaft v létě 2019, si sevillské FC začíná sedat. Vítěz loňského ročníku Evropské ligy prošel ze základní skupiny slavnější Champions League vcelku pohodlně přes Rennes i Krasnodar, zaostal pouze o bod za Chelsea.

V lize není forma celku z jižní části Pyrenejského poloostrova o nic horší. Aktuálně si stojí na čtvrtém místě a přesvědčuje rovněž v Copa del Rey, kde po domácí části semifinálového dvojzápasu s Barcelonou vede 2:0.


Na Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán nenašla Sevilla přemožitele už osm soutěžních utkání. Defenzivně laděné mužstvo, jež obyčejně poctivě čeká na úderné brejky, počítá v kalendářním roce 2021 doma jen samá vítězství, konkrétně už jich je šest.


Lopetegui ovšem musí počítat s určitými ztrátami. Pro nadcházející duel zůstávají pod otazníkem krajní beci Marcos Acuña i kapitán Jesús Navas a hlavně pak útočné eso Lucas Ocampos. Nejlepší střelec mužstva v této sezóně Youssef En Nesyri však je plně připraven. 


Zato Borussia může soupeři atmosféru v týmu jen závidět. S dočasným koučem Edinem Teržičem, kterého v červenci nahradí dopředu podepsaný Marco Rose z Mönchengladbachu, se BVB skutečně nevede ideálně a od hry, díky níž ovládnul základní skupinu LM s Laziem, Bruggami a Zenitem Petrohrad, má pořádně daleko.


Během posledních bundesligových kol sbíral Dortmund jednu ztrátu za druhou a momentálně se z šestého místa dívá na první Bayern z šestnáctibodové vzdálenosti. Jedinou menší útěchou může být postup do čtvrtfinále DFB Pokalu.


Když jsme psali, že Sevillu trápí zranění, Die Schwarzgelben na tom nejsou o nic líp. Mimo zůstává gólmanská jednička Bürki, stoper Zagadou a záložník Witsel a nejistota panuje také kolem zdravotní způsobilosti Lukasze Piszczeka.


Do určité míry rozvrácená Borussia se tak dnes určitě pořádně nadře, pokud bude chtít se Sevillou vyrovnat vzájemnou bilanci. Oba týmy se totiž dvakrát střetly roku 2010, kdy ve skupinové fázi Evropské ligy v Dortmundu triumfovala Sevilla 1:0 a ve Španělsku se sehrála remíza 2:2.

x10DjKe9EnU

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář