Slavia Praha vstupuje do play off Evropské ligy!

Rellik15 Dnes, 06:12

Tak jsme se vážení fotbaloví fanoušci a nadšenci dočkali. Ve čtvrtek 18. února 2021 se můžeme těšit na jeden z hlavních šlágrů vyřazovací části Evropské ligy. Stanou proti sobě Slavia Praha a Leicester City. Souboj dvou velmi ofenzivních celků proběhne bez diváků, ale i přes tento handicap se můžeme těšit na zajímavou podívanou!

Slavia Praha vstupuje do play off Evropské ligy!

EaglesTracker

Pohled do historie

Souboj českého mistra proti anglickému celku, který si napsal jednu z nejkrásnějších pohádek v roce 2016, kdy dokázal zaskočit úplně všechny a ovládl Premier League. Od té doby se s ním musí počítat i na evropské scéně. 

Slavia Praha si naopak vybudovala své jméno až po postupu přes Sevillu v roce 2019 v rámci osmifinále Evropské ligy a následné vynikající hře ve čtvrtfinálovém dvojzápase s londýnskou Chelsea. Svou pověst poté vylepšila o sezónu později, kdy v základní skupině Ligy mistrů nebyla do počtu a obstála v konkurenci FC Barcelona, Inter Milán a Borussia Dortmund

Preview zápasu

V současné chvíli se může Slavia Praha pochlubit neuvěřitelnou bilancí, když v posledních deseti zápasech neprohrála, ba naopak si připsala devět výher. Všechno se ovšem odehrávalo pouze v českém rybníčku. 

Poslední měření na scéně Evropské ligy dopadlo neslavně, když našeho mistra vyprášil v domácím prostředí Bayer Leverkusen v poměru 4:0. Tento výsledek určil, že se ve skupině C stal i vítězem a na Slavii zbyla pěkná druhá pozice

V Sinobo Aréně dokázalo pouze Nice překonat obranu Slavie a zaznamenat hned 2 úspěchy, ale ani to jim nestačilo k zisku bodů. Produktivitu Slavie řídí Peter Olayinka, Jan Kuchta a Abdallah Sima, uvidíme však, jak si povedou i proti organizované anglické defenzívě.

Leicester City v letošní sezoně na své předchozí poměry září. Postupně se propracoval na třetí příčku v Premier League a není vyloučeno, že by se postupně mohl dotáhnout i na oba Manchestery.

V posledních deseti zápasech dokázaly Lišky vyhrát hned sedmkrát, přičemž zaznamenaly cenný skalp nejen Chelsea, ale i Liverpoolu. Bilance je v poměru 7-2-1, navíc i skóre vypadá více než úchvatně v podobě 19:6.

V Evropské lize byl Leicester nalosován do skupiny G, kde potvrdil roli favorita a se 13 body ovládl i celou skupinu. Domácí hřiště proměnil v nedobytný hrad s bilancí 3-0-0 a skóre 9:0, kdežto na venkovních hřištích prokázal určitou slabinu mnohých anglických celků a odvezl si pouhé 4 body se skóre 5:5. 

whatever

Sky Sports

Hlavní palebnou silou je duo Jamie Vardy a Harvey Barnes, přičemž jim zdatně sekundují James Maddison a Kelechi Iheanacho

Lišky ještě neměly tu čest hrát proti českým celkům, zatímco Slavia Praha už se setkala s anglickými celky, například s Chelsea nebo Arsenalem

Bilance poměru 1-2-8 není valná, moc šancí by tedy český celek papírově mít neměl, ale i přesto se zde nachází několik aspektů, které hrají do karet českému celku.

Zajímavosti

Určitě se vyplatí zaostřit na Abdallaha Simu, který se stal jedním z nejlepších nákupů v historii novodobé Slavie, nebo Jana Kuchtu, který má v posledních zápasech opravdu skvěle nabito.

Na druhé straně se můžeme těšit na již zmiňovaného snajpra Jamieho Vardyho.

Otázky k zamyšlení

Lavička Slavie Praha nám nabízí několik kvalitních hráčů, kteří jsou schopní zaskočit v české lize, ale bude toto osvěžení stačit i na Evropskou ligu? Spokojí se Lišky s remízou venku a následně rozhodnou až v domácím prostředí? 

COVID-19 nadále řádí kolem nás a Anglie není členem Evropské unie, takže jaká nová opatření vytvoří obě vlády a mohou ohrozit odvetné utkání?

Anketa

Jaký bude celkový počet branek v obou duelech Slavia Praha vs. Leicester City?

0-3

4-6

7-9

10 a více

Zobrazit výsledky

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář