Trápící se Liverpool zdolal na neutrální půdě Lipsko

Jakub Hronek Včera, 07:46

Osmifinálové klání mezi Lipskem a Liverpoolem se odehrálo v Budapešti, protože německá vláda bez výjimek zakázala lety z Anglie. Lipsko, které tak mělo mít v prvním zápase výhodu domácího hřiště, o svůj benefit přišlo a vzhledem k absenci fanoušků se nedá hovořit o tom, že první zápas odehráli na domácí půdě. Možná se právě nepřítomnost fanoušků v ochozech a zbytečné cestování do Maďarska odrazilo na výsledku, protože německý klub prohrál výsledkem 0:2.

Trápící se Liverpool zdolal na neutrální půdě Lipsko

Liverpool vzhledem k obrovské ofenzivní síle, kterou oplývá, vstupoval do zápasu jako favorit i přesto, že má za sebou mizernou sérii tří proher. Naposledy podlehl o víkendu venku Leicesteru 1:3.

Lipsko se naopak mohlo pyšnit čtyřmi zápasy v řadě, ze kterých vyšlo jako vítěz. Do zápasu s klubem z Anfieldu tak rozhodně nevstupovalo s pošramoceným sebevědomím a bylo připraveno překvapit

Byl to právě německý klub, jenž mohl jít už v páté minutě do vedení po skvělé hlavičce Daniho Olma, který trefil vnitřní část tyčky a balón jen se štěstím neskončil za zády Alissona.

Postupem času však získal kontrolu nad zápasem loňský vítěz Premier League. Nejdřív v úprku na gólmana selhal Salah, o pár minut později netrefil balón z dobré pozice Mané, který mířil hlavičkou těsně nad. Vzhledem k tomu, že ani dalekonosná střela Robertsona neskončila mezi třemi tyčemi, poločas skončil bez branek.

Vstupem do druhého poločasu chtělo RBL opět zaskočit, když gólman hostí vytáhl skvělý zákrok proti střele, kterou pár vteřin po změně stran vyprodukoval Nkunku.

Na gól jsme v Puskás Aréně museli čekat až do 53. minuty, kdy domácí kapitán Sabitzer vyslal nešikovnou nahrávku do obranných řad, již zachytit Mohamed Salah, pro kterého nebylo těžké se ze samotného nájezdu prosadit.

Netrvalo ani šest minut, než obrana Lipska opět fatálně zazmatkovala a nabídla příležitost ke skórování Manému. Senegalec dokázal, že z podobných situací nemýlí.

Do konce utkání jsme již svědky další branky nebyli, což měl největší šanci v nastaveném čase změnit Hee-Chan Hwang, Korejec ve službách Lipska ale pálil vedle.

Kloppovi svěřenci tak navázali na PSG a vezou si do domácí odvety, jenž by se měla odehrát běžně na Anfieldu, výhru 2:0, kterou už bude pro Lipsko hodně těžké zvrátit.

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář