U Wolves končí opěvovaný trenér. Zamíří do Tottenhamu?

Vojtěch Olšr 22. 05. 2021, 09:33

Sezóna Premier League se nachýlila ke svému konci, zbývá odehrát už jen poslední kolo. To bude na domácí půdě proti Manchesteru United více než speciální pro trenéra Wolverhamptonu Nuna Espírita Santa. Portugalský lodivod dovedl Vlky do nejvyšší anglické soutěže, teď ale ohlásil svůj konec v klubu. Rozvířil tak spekulace ohledně přesunu na sever Londýna.

U Wolves končí opěvovaný trenér. Zamíří do Tottenhamu?

Remate Digital

Pro nevelký celek z West Midlands to byly krásné čtyři roky pod taktovkou rodáka z ostrova Svatého Tomáše. Z The Championship jej dotáhnul mezi ostrovní elitu a dokonce až na evropskou scénu. Jednou ale muselo přijít sbohem.

Ačkoliv má smlouvu do června 2023, obě strany se už nyní dohodly na jejím předčasném porušení. Myšlenku inicioval Espírito Santo, který klubu znovu udělal jméno v Premier League a může se tak posunout k nové výzvě. Oznámilo to oficiální prohlášení Wolves.

„Rád bych poděkoval všem fanouškům za jejich podporu, veškerému personálu za jeho oddanost a předně hráčům, bez kterých by tento krásný příběh nebyl možný. Neděle bude velmi dojemná. Mám moc velkou radost, že na Molineux (stadion Wolverhamptonu - poz. autora) budou moci být fanoušci a užijeme si tento speciální moment jako jedna smečka."

Kde ale zavane vítr tak žádaného trenéra pro příští sezónu? Jedna varianta se přímo nabízí. Jeho krajan José Mourinho totiž v dubnu neúspěšně skončil na lavičce Tottenhamu Hotspur a Kohouti od té doby vyhlíží náhradu. Do konce probíhajícího ročníku je vede asistent Ryan Mason.

Spurs začali sezónu velmi dobře, postupem času ale jejich výkonnost ochabla. Zdá se, že tým z britské metropole potřebuje znovu nastolit dlouhodobě udržitelný přístup jako pod trenérem Mauriciem Pochettinem. Nuno představuje v tomto směru ideální řešení.

Anketa

Převezme Nuno Espírito Santo pro nadcházející ročník Tottenham?

Ano

Ne

Zobrazit výsledky

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář