Van Dijk nechce riskovat své zdraví, EURO vynechá

Vojtěch Olšr 12. 05. 2021, 14:54

Velkou ztrátu počítá před nadcházejícím mistrovství Evropy trenér nizozemské reprezentace Frank de Boer. Kvůli zranění kolene z loňského října bude muset oželet blížící se turnaj kapitán a klíčový stoper Virgil van Dijk. Původně se v médiích vedly diskuze, zda by do června přeci jen nebyl schopen zrehabilitovat, navzdory příznivému průběhu léčby se však sám hráč z nominace vyloučil.

Van Dijk nechce riskovat své zdraví, EURO vynechá

Goal.com

Souboj s brankářem Evertonu Jordanem Pickfordem vyšel 29letého zadáka hodně draho. Zpřetrhal si přední zkřížený vaz v koleni, čehož se obává snad každý profesionální fotbalista. Ačkoliv rekonvalescence postupuje podle plánu a van Dijk již pomalu začíná znovu běhat, svůj návrat do akce nehodlá uspěchat a ME se tak, jak řekl pro oficiální web Liverpoolu, raději zdrží.

„Vedu si dobře, zatím jsem nenarazil na žádnou větší překážku nebo něco podobného. Musel jsem ale udělat jedno důležité rozhodnutí. Fyzicky se cítím, že je správné nejet na nadcházející Euro. Budu se plně soustředit na začátek příští sezóny, což už je reálný cíl."

Jak v kádru Reds, tak pro Nizozemsko hraje van Dijk stěžejní roli, obě mužstva by jej tedy měla nejradši co nejdříve k dispozici, ale dlouhodobé zdraví je zkrátka přednější. A to i přes to, že Liverpool bez něj zažil nepovedený ročník, na který po loňských úspěších nebude vzpomínat v dobrém. Těžko nyní předpovídat, jaký dopad bude mít jeho absence na Oranjes.

„Z toho, že na mistrovství nebudu moci vést svou zemi, jsem pochopitelně zdrcený, ale nedá se nic dělat. Všichni musíme přijmout věci takové, jaké jsou. Není to pro mě teď jednoduché, ale smířil jsem se s tím."

Anketa

Jak dopadne Nizozemsko bez van Dijka na mistrovství Evropy?

Skončí ve skupině.

Dojde do vyřazovací fáze.

Prohraje ve finále.

Turnaj ovládne.

Zobrazit výsledky

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář