Vyhraje Paříži hvězdný útok vysněnou Ligu mistrů, nebo budeme svědky další neúspěšné éry Galácticos?

Jakub Hronek 23. 08. 2021, 17:22

Klub z hlavního města Francie má za sebou vydařené přestupové období, vedení PSG totiž dokázalo během letní přestupové pauzy zkompletovat hned několik příchodů. Většina z posil navíc přišla úplně zadarmo, a to včetně šestinásobného držitele Lionela Messiho. Vypadá to, že tým v čele s Messim, Neymarem a Mbappem nemá slabinu, nejsou však tři fotbalové superstar v jednom útoku příliš mnoho?

Vyhraje Paříži hvězdný útok vysněnou Ligu mistrů, nebo budeme svědky další neúspěšné éry Galácticos?

skysports

Dres s Eiffelovkou ve znaku oblékla v posledních dekádách už spousta světových fotbalistů z řad těch, jak marketingově, tak sportovně nejlepších, jedná se například o Beckhnama, Ronaldinha nebo Zlatana Ibrahimoviče. I přes řadu podobných jmen ve vitríně klubových trofejí stále chybí ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů. Nyní to však vypadá, že se v Parku Princů poskládal mančaft, který by fanouškům Paris Saint-Germain měl konečně trofej pro vítěze nejprestižnější klubové soutěže ukořistit.

Při letmém pohledu na kádr Paříže se jen těžko hledají slabá místa, branku bude hájit nově příchozí Gigi Donnarumma, jenž byl zvolen nejlepším hráčem uplynulého evropského šampionátu. Obrannou řadu povede mimo jiné také bývalý kapitán Realu Madrid Sergio Ramos, mnohými považován za nejlepšího beka současnosti. Záložní řada je čerstvě obohacena o Wijnalduma, který dal francouzskému týmu přednost před Barcelonou. Největší pozornost však bude upřena na hvězdné trio v útočných řadách ve složení Messiho, Neymara a Mbappeho, pro které jako by se zdálo, že jeden hrací míč bude málo.

Nabízí se otázka, zda si spolu všichni tři útočníci, o jejichž jistém místě v základní sestavě by se dalo jen těžko pochybovat, budou rozumět. Lionel Messi už sice s Neymarem v jednom týmu svého času působil, to však mezi sebou měli Luise Suáreze, který se zhostil role zabijáka ve vápně, jenž na sebe netahal příliš mnoho pozornosti samostatnými akcemi, něčeho podobného se od Kyliana Mbappeho těžko dočkáme.

Nejeden příznivec PSG se tak obává zopakování neslavné éry Realu Madrid, kdy tým poskládán především ze superhvězd nenašel na hřišti společnou řeč a místo přínosu v podobě trofejí přišel spíše enormní odtok peněz z klubové pokladny.

I přes všechna rizika ale zůstávají hráči Paříže podle sázkových kanceláří favority na triumf v Lize mistrů. Fotbalovým fanouškům tak nezbývá než počkat, s čím nově poskládaný tým PSG přijde, a zda moderní ekvivalent Galácticos přinese ovoce.

Anketa

Jak daleko dojde PSG v Lize mistrů 2021/22?

Skončí ve skupině

Osmifinále

Čtvrtfinále

Semifinále

Finále

Vítězství celé LM

Zobrazit výsledky

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář