Zápas proti Burnley pro nás byl jako pohárové semifinále, řekl Klopp ve spojitosti s umístěním v TOP 4

Vojtěch Olšr 20. 05. 2021, 14:12

Závěr sezóny v Premier League bude, co se umístění v rámci pohárových příček týče, více než zajímavý. O své místo se před posledním hracím kolem nemusí obávat jen vítězný Manchester City a druhé United, třeba Liverpool ale ještě bude muset zabojovat. Finále Ligy mistrů z předloňského roku tedy Reds nahradili jinými napjatými duely.

Zápas proti Burnley pro nás byl jako pohárové semifinále, řekl Klopp ve spojitosti s umístěním v TOP 4

Eurosport

Burnley patří svým úporným, defenzivním herním projevem mezi nejméně příjemné týmy v soutěži, nic, co by si týmy z vrcholku potravinového řetězce na samotný konec ročníku přály. Liverpool pod taktovkou trenéra Jürgena Kloppa však úlohu favorita zvládnul na jedničku a na Turf Moor vyhrál poměrem 0:3.

Zraky fanoušků se tak mohou směle soustředit na závěrečný domácí duel s Crystal Palace, kterému už budou moct na Anfield Road přihlížet diváci. Vysoce očekávanému klání, jež rozhodne o účasti momentálně čtvrtých Reds v příštím vydání Ligy mistrů, dodává náležitého významu pochopitelně také Klopp, jak řekl v rozhovoru pro Sky Sports.

(Proti Burnley) to bylo naše semifinále. Museli jsme jej zvládnout a to se také povedlo. Ještě není rozhodnuto, ale podařilo se nám vylepšit svou pozici a dostali jsme se do pomyslného finále. To jsme přesně potřebovali."

Branky Firmina, Phillipse a Oxlada-Chamberlaina rozhodně dodají mužstvu, které letos potopila zejména zranění v obranné linii, patřičné sebevědomí a podobný efekt by mohl mít i návrat příznivců na tribuny. Zatímco v Burnley si to Liverpool zkusil z pozice hostí, zpátky doma jej bude nadšeně pohánět kupředu 10 000 oddaných fandů.

„V první řadě se musíme postarat o to, aby kluci rychle zregenerovali. Na některých postech máme hubenou soupisku. Musíme se o ně perfektně starat. Nemůžu se dočkat na znovu obsazeného Anfield Road. Ale opakuji, Crystal Palace je silný soupeř, dopředu nelze nic předpovídat."

Ani trenérovi na opačné straně barikády navíc rozhodně nebude chybět motivace. Roy Hodgson končí své angažmá u Eagles a rozhodně by mu rád dal vítěznou tečku. Na horké půdě loňského mistra by byla o to sladší.

Anketa

Jak dopadne závěrečný zápas sezóny na Anfield Road?

Vyhraje Liverpool

Utkání skončí remízou

Vyhraje Crystal Palace

Zobrazit výsledky

Komentáře

K tomuto článku se zatím nikdo nevyjádřil.

Přidat komentář